Aktualitet MË TË LEXUARAT
Aktualitet

“Kurrë s’do të heq dorë nga lufta”! Shtëpia e Bardhë publikon deklaratën më të fundit të Trump: Do ta ndjekim këtë proces…

Shqipëria drejt rimbylljes së plotë? Ja çfarë thotë zv.ministrja e Shëndetësisë Rakacolli

Covid-19, Itali, 446 vdekje dhe 37.809 raste të reja, asnjëherë kaq shumë infektime në një ditë

Administrata më e privilegjuara! Ja sektorët ku shqiptarët punojnë me orare të zgjatura

Aksidenti tragjik që u mori jetën dy të rejave! Si pak centimetra ndanë dy motrat Garunja: Njëra vdiq e tjetra po lufton në spital

Nis viti shkollor: 480 mijë nxënës ulen sot në banka! Prindërit harrojnë virusin, grumbullohen dhe nuk ruajnë distancën

Infektohen me koronavirus Zamira Kita dhe bashkëshorti i saj! Ja si është gjendja e tyre

Historike! Në prani të presidentit Trump, nënshkruhet marrëveshja ekonomike Kosovë-Serbi

U infektua me COVID-19, Silvio Berlusconi shtrohet në spital

Dy vetëvrasje në pak javë te “Sanatoriumi”, prokuroria nis hetimet: Merren në pyetje mjekët dhe familjarët

Ish-kryeministri italian, Silvio Berlusconi, infektohet me Covid-19

Arrestohet në Kombinat 48-vjeçari, tentoi të përdhunonte kolegen në furrën e bukës

Maska në shkollë është e detyrueshme, por a s’duhet të jetë falas?!

Ç’duhet të dini për motin, nëse keni rezervuar pushime në shtator

Greqia merr vendimin e radhës: Zgjatet ndalimi i hyrjes për shqiptarët

Kthimi në shkollë sikur s’ka ndodhur asgjë! 5 risqet më të mëdha me hapjen e shkollave në shtator!

Mbyllen diskot në gjithë Italinë: S’ka party nga nesër

Situata kaotike në pikat kufitare: Ç’pritet të ndodhë në vijim

Radhë e gjatë në Kakavijë/ Të gjithë nxitojnë të ikin pa nisur karantina

Shqipëria drejt karantinës?! Skënder Brataj jep lajmin…

MË TË LEXUARAT

Arbër Hajdari “sul” Eljo Lazen për të sulmuar Elvis Naçin

Një denoncim nga ata që nuk të rastisin përditë, ka mbërritur pranë redaksisë sonë. Një qytetar i cili kërkon që të mbetet anonim, akuzon gazetarin Eljo Laze për standarte të dyfishta në raportimin e skandaleve apo denoncimeve. Qytetari shprehet se…

Sipas horoskopit, njerëzit më të besueshëm i përkasin kësaj shenje!

Astrologët thonë se personat që i përkasin shenjës së Demit, janë nga njerëzit më të besueshëm. Demi është “thesar” i vërtetë për ata që e rrethojnë, pasi rrezikon pa u menduar dy herë. Demi Je një njeri aq i besueshëm,…

Horoskopi Mujor: Shtator 2020

Dashi Shtatori do të angazhojë vëmendjen tuaj me ngjarje të ndryshme të papritura. Këtë muaj, do të përjetoni sukses në shtëpinë tuaj duke zgjidhur një problem të rëndësishëm në shtëpi apo familje. Për disa prej jush, ky muaj sugjeron ndarje…

Fiton milionat në muaj/ Kompania e modës publikon fotot: Kjo është modelja më e bukur në botë

Armine Harutyunyan është një artiste dhe modele 23-vjeçare, e cila është përzgjedhur për të reklamuar artikujt e firmës së njohur Gucci. Armine ka lindur në Jerevan në një familje artistësh. Gjyshi i saj Khachatur Azizyan është një piktor shumë i…

Xhemi Shehu konfirmon largimin nga ‘Portokalli’, ja ku do ta shohim në vijim moderatoren

Pak kohë më parë mediat shkruanin se Xhemi Shehu, moderatorja shumë e dashur për publikun dhe që prej vitesh e shohim në Top Channel, është larguar nga ky televizion. Ditën e sotme Xhemi e ka konfirmuar këtë lajm duke iu përgjigjur…

Në njërën dorë Jonin, në tjetrën akulloren! Arbana Osmani fotografohet në ditët e fundit të shtatzënisë!

Arbana Osmani nuk është kursyer aspak me pamjet gjatë kësaj periudhe të pritjes së ëmbël. Foto nga pushimet me familjen, foto nga gatimet në shtëpi apo darkat dhe drekat me mikeshën e saj Xhemi, na kanë shoqëruar vazhdimisht. Por së…

“Çiftet që kanë gjetur guximin të përballen do të …”- Parashikimi i horoskopit për sot: Jeni akoma në errësirë

Dashi  Nuk duhet të lodheni, sepse do të jetë një ditë tjetër e keqe. Po kaloni një periudhë konflikti dhe ndoshta nëse mendoni për të ardhmen tuaj, jeni akoma në errësirë. Në 24 orët e ardhshme do të duhet të…

8 Ushqimet që Kurrsesi Nuk Duhet t’i Hani me Stomakun Bosh

Kos, një filxhan kafeje dhe lëng të freskët portokalli – kjo është ajo që shumica e njerëzve me siguri kanë parasysh kur mendojnë për një mëngjes perfekt. Për fat të keq, vetëm pak njerëz janë të vetëdijshëm se disa ushqime…

Horoskopi ditor, ditë me trazime, dashuri dhe emocione.

Dashi Dite shume e trazuar dhe e mbushur me debate te mëdha kjo e sotmja për te dashuruarit. Shume persona do ndërhyjnë ne jetën tuaj dhe do ua prishin atmosferën. Beqaret nuk do jene te qarte për hapat qe duhet…

Një natë para dasmës, mëson se i fejuari e tradhtonte! Në vend të betimit në altar, nusja vendos të lexojë…

Një nuse mori hak ndaj të fejuarit të saj duke lexuar para të ftuarve mesazhet “pikante” që ai i kishte dërguar të dashurës së tij, në vend të betimit, gjatë ceremonisë së martesës. Sipas “The Sun”, gruaja i lexoi mesazhet…

Luana Vjollca dhe Krenar Çoçaj i kanë dhënë fund lidhjes? Ja si është e vërteta

Moderatorja e njohur Luana Vjollca është në një lidhje prej shumë vitesh me Krenar Çoçajn. Megjithatë pak ditë më parë nisën thashethemet se çifti janë ndarë. Shkak u bë mungesa e Krenar Çoçajt në ditëlindjen e moderatores. Gjithashtu ata nuk…

Përplasje me Ben Blushin, Salsano Rrapi largohet pas 13 vitesh nga “Portokalli”

Vetëm pak pasi moderatorja Xhemi Shehu bëri të ditur largimin e saj nga emisioni i humorit “Portokalli”, një lajm i tillë është bërë i ditur edhe për Salsano Rrapin. Burime për “CNA.al” bëjnë të ditur se Salsano s’do të jetë më…

Kafsha e parë që sheh në këtë foto tregon shumë për personalitetin tënd!

Shihni me vëmendje foton e mësipërme dhe na tregoni se cila është kafsha e parë që dalloni në të. Përgjigja mund të zbërthejë disa elementë interesantë të karakterit dhe perceptimit tuaj. 1.Një pëllumb: Pëllumbi është simbol i paqes, i shpresës dhe…

Kura me 12 thelpinj hudhra për largimin e peshës së tepërt

Pesha e tepër tek çdo organizëm shoqërohet me shtimin e sasisë së yndyrës apo dhjamit, sidomos në pjesën e barkut apo zonën abdominale. Një problem ky, nga i cili miliona njerëz në botë, përfshirë pa dyshim dhe Shqipërinë përballin sfida…

4 zakonet që po ju prishin gjumin pa e kuptuar!

Nëse mendoni se problemi i gjumit të orëve të vona gjatë natës vjen për shkak të ndonjë problemi shëndetësor ndoshta gaboheni. Ka disa zakone të përditshme që ju bëni të cilat ndikojnë dhe gjumin e vonë. Keni një produktivitet të…

Ariana Grande thyen rekordin e Cristiano Ronaldos. Bëhet personi i dytë më i ndjekur në Instagram, ja kë la pas!

Në fund të vitit 2018, Cristiano Ronaldo rezultoi personazhi më i ndjekur në rrjetin social Instagram. Ndërsa në fillim të këtij viti, futbollisti i famshëm ka thyer një tjetër rekord, duke u bërë personi i parë që ka arritur plot…

Horoskopi për ditën e sotme, 31 gusht 2020

Dashi Nëse një kontratë ju vjen për ta firmosur, duhet të bëni shumë kujdes. Lexoni të gjitha klauzolat me kujdes. Jupiteri dhe Saturni do të jenë në drejtim të kundërt dhe do të shkaktojnë disa ndryshime. Në dashuri, megjithatë, dita…

Gabimi i vetëm i çdo mëngjesi që nuk po të lejon të biesh nga pesha

Nëse i ke vënë qëllim vetes që këtë vit të biesh nga pesha, puna fillon me metabolizmin. Dhe sukses në humbjen e kilogramëve do të kesh vetëm atëherë kur të kesh gjetur mënyrat e duhura që metabolizmi të djegë sa…

Më në formë se kurrë, Nora Istrefi tregon format e përsosura

Këngëtarët Butrint Imeri dhe Nora Istrefi, të dielën (13 shtator) prezantojnë projektin e ri muzikor. Dyshja, të cilët janë shumë të ndjekur në rrjetet sociale, vazhdojnë të ndajnë pamje nga xhirimet e videoklipit të ri. E së fundmi ka qenë Nora…

E trishtë! Krijuesi i këngës ikonë gjendet i vdekur në shtëpi!

Një ngjarje e trishtë  ka tronditur mediat ndërkombëtare ditën e sotme. Eric Morillo ka vdekur në moshën 49 vjeçare. DJ i njohur ndërkombëtarisht me këngën “I Like To Move It”, është gjetur i pajetë në Miami. Sipas policisë rrethanat e…

E kuqe flakë! Ja si do duket Nora Istrefi në videoklipin e ri me Butrint Imerin!

Nëse menduat se bashkëpunimet e verës mbaruan e keni shumë gabim, sepse më e mira akoma nuk ka ardhur. Jemi dakord që kjo verë do mbahet mend gjatë për super bashkëpunimet e artistëve shqiptarë, por listës po i shtohet edhe…

Nuk di të ndalet/ Po bën namin në SHBA, Dua Lipa arrin një tjetër rekord

Muajt e fundit, këngëtaren me origjinë shqiptare e kemi parë shumë të angazhuar. Dua Lipa dhe Blessed Madonna publikuan më 28 gusht albumin e ri, i cili është remix i “Future Nostalgia”. Albumi, i quajtur ‘Club Future Nostalgia’, përmban këng…

6 ushqimet me kalori të ulët që ju ndihmojnë të humbisni kilet e tepërta

Kosi Grek Kosi grek është një burim i shkëlqyeshëm i proteinave që mund të ndihmojë në frenimin e dëshirave dhe promovimin e humbjes së peshës. Megjithëse numrat e saktë ndryshojnë midis markave dhe aromave, një shërbim 2/3-filxhan (150 gram) i…

“Një ditë plot dyshime dhe ngatërresa në dashuri”- Parashikimi i horoskopit për sot: Do keni surpriza të mëdha

Dashi Ditë e favorshme në dashuri. Takime të preferuara për njerëzit beqarë. Hëna është në anën tuaj, dhe do të shpërndajë këshilla të shkëlqyera për t’u zbatuar. Prandaj shijoni këtë favor të yjeve për të përjetuar ditë plot emocione. Në…

Stilistja shqiptare veshi Bella Hadid në MTV VMAs dhe super modelja i tha fjalët më të bukura para gjithë botës!

Dy netë më parë në Los Angeles u mbajt “MTV Video Music Awards 2020”, që tërhoqi vëmendjen e të gjitha mediave si zakonisht. E padyshim në këtë ceremoni, vëmendje të madhe marrin edhe veshjet e yjeve. Modelja e njohur, Bella…

Soni Malaj poston foton e rrallë me partnerin nga pushimet dhe duken kaq të mirë!

Këngëtarja shqiptare, Soni Malaj ka disa vite që po shijon romancën e saj me Klevin, një djalë i panjohur për publikun. Këngëtarja është përpjekur që partnerin e saj ta mbajë sa më larg vëmendjes mediatike, pavarësisht se Klevi e shoqëron…

“Do të zhduk fare”, blogerja e seksit kallëzon në polici mesazhet kërcënuese

“Sa ta gjej shtëpinë dhe do të zhduk fare”. Ky është një nga mesazhet e dërguara Zhaklinë Lekatarit, një aktiviste për të dretat e njeriut dhe blogere që flet publikisht edhe për çështje të mardhënieve seksuale. Sipas një burimi të…

Horoskopi i të martës/ Ja shenjat që do të kenë një mundësi të artë gjatë kësaj dite

Dashi Nuk do të jeni shumë të kujdesshëm dhe mund të rrezikoni duke bërë ndonjë gabim. Gjatë ditës së nesërme duhet të sforcoheni disi. Nga ana tjetër, kjo ditë do të jetë shumë interesante sa i takon ndjenjave. Demi Sa…

Halle Berry sapo mbushi 54 vjeç, por mosha është thjesht numër për të

Ka shfaqur me krenari fizikun e saj pasi të premten mbushi 54 vjeç. Nëse ka një shembull që mosha është thjesht një numër, aktorja e famshme e dëshmon më së miri. Aktorja ka postuar në Instagram një video me slow…

Horoskopi ditor: 2 shtator 2020

Dashi Qetësi më e madhe për ata në çift nga mesi i muajit. Në punë, duhet shumë përpjekje sepse duket si një punë rindërtimi afatgjatë. Demi Marrëdhëniet janë pak të vështira për shkak të shumë gjërave për të bërë. Sidoqoftë,…

Shumë e bukur! Njihuni me shqiptaren që po mahnit Amerikën, edhe presidenti Trump e uroi për arritjet

Antoinette Kalaj ka lindur dhe është rritur në Bronx, por vjen nga një familje emigrantësh shqiptarë.   Që në vogëli Antoinette dha shenjat e para të pasionit që kishte për të performuar apo për tu marrë me modeling. Jo vetëm…

Ah dashuria! Erosi sapo bëri gjestin më të ëmbël për Oriolën dhe të gjithë sytë zemra!

Oriola Marashi dhe Eros Grezda janë kthyer në një ndër çiftet më të komentuar në media e rrjete sociale, të cilët tashmë nuk ngurrojnë ta shprehin publikisht ndjenjën e tyre. Madje, në rrjete sociale nuk ka munguar herë pas here…

Peticionin e Oriola Marashit për Elvana Gjatën do ta firmosnim të gjithë!

Këngëtarja e njohur Elvana Gjata paralajmëroi dje një rikthim të fuqishëm. Ajo publikoi disa foto të reja pas muajsh shkëputjeje nga Instagrami, dhe të gjithë aluduan se po rikthehet me një projekt të ri. Vetë Elvana nuk i ka shoqëruar…

Komenti i Arbana Osmanit për gjoksin e rritur në shtatzëni, do t’ju shkrijë gazit!

Arbana Osmani vijon të na tregojë ditë pas dite ndryshimet që po pëson trupi i saj gjatë shtatzënisë, dhe i fundit duket se e ka gëzuar moderatoren! Ajo ka publikuar një foto ku shfaqet pranë mikeshës së ngushtë Xhemi Shehu,…

Horoskopi për ditën e sotme 7 shtator 2020

Dashi Siç thotë astrologu Paolo Fox, nesër do të shqetësoheni për financat tuaja. Shtatori do të jetë një muaj që do t’ju ftojë të rishikoni llogaritë tuaja me më shumë kujdes. Kjo periudhë mund të jetë shumë premtuese nga pikëpamja…