Archive

Month: November 2020

Kur kozmetika e femrave në Shqipëri ishte luks

Para viteve ’90 të ishe e bukur ishte vërtet fat, sepse nuk ekzistonin asnjë nga “instrumentet” që vajzat dhe gratë përdorin sot për t’u kuruar, duke nisur që nga tualeti e deri tek transformimet rrënjësore të operacioneve plastike. Kozmetika, që…

“Kurrë s’do të heq dorë nga lufta”! Shtëpia e Bardhë publikon deklaratën më të fundit të Trump: Do ta ndjekim këtë proces…

Presidenti Donald Trump ka bërë një deklaratë të fortë pak më parë, teksa numërimi i votave është drejt fundit dhe kryesues është kundërshtari i tij, Joe Biden. Deklarata e Presidentit Trump është publikuar nga Shtëpia e Bardhë, ku ai thekson…

Shqipëria drejt rimbylljes së plotë? Ja çfarë thotë zv.ministrja e Shëndetësisë Rakacolli

Prej gati dy javësh, në Shqipëri është vërejtur një trend rritës shqetësues të të infektuarve dhe viktimave me Covdi-19. Rritja e frikshme e këtyre shifrave, ka vënë në alarm përveç qytetarëve edhe institucionet shtetërore, të cilat kanë disa skenarë nëse…

Një nuse shembullore si Dua Lipa: I uron publikisht ditëlindjen babait të Anwar Hadid

Këngëtarja shqiptare Dua Lipa po shijon prej kohësh lidhjen e saj të dashurisë me vëllain e motrave Hadid, Anwar-in. Që në fillimet e lidhjes së tyre, ata nuk ngurruan ta bëjnë romancën publike dhe të gjithë kanë ndjekur hap pas…

Arbër Hajdari “sul” Eljo Lazen për të sulmuar Elvis Naçin

Një denoncim nga ata që nuk të rastisin përditë, ka mbërritur pranë redaksisë sonë. Një qytetar i cili kërkon që të mbetet anonim, akuzon gazetarin Eljo Laze për standarte të dyfishta në raportimin e skandaleve apo denoncimeve. Qytetari shprehet se…

Covid-19, Itali, 446 vdekje dhe 37.809 raste të reja, asnjëherë kaq shumë infektime në një ditë

Nuk ndalet furia e epidemisë së koronavirusit në Itali, ku janë regjistruar 37.809 raste të reja. Numri më i lartë deri tani i shënuar në harkun e 24 orëve. Numri i të vdekurve është 446, teksa rritet edhe numri i…