Archive

Author: admin

Kur kozmetika e femrave në Shqipëri ishte luks

Para viteve ’90 të ishe e bukur ishte vërtet fat, sepse nuk ekzistonin asnjë nga “instrumentet” që vajzat dhe gratë përdorin sot për t’u kuruar, duke nisur që nga tualeti e deri tek transformimet rrënjësore të operacioneve plastike. Kozmetika, që…

“Kurrë s’do të heq dorë nga lufta”! Shtëpia e Bardhë publikon deklaratën më të fundit të Trump: Do ta ndjekim këtë proces…

Presidenti Donald Trump ka bërë një deklaratë të fortë pak më parë, teksa numërimi i votave është drejt fundit dhe kryesues është kundërshtari i tij, Joe Biden. Deklarata e Presidentit Trump është publikuar nga Shtëpia e Bardhë, ku ai thekson…

Shqipëria drejt rimbylljes së plotë? Ja çfarë thotë zv.ministrja e Shëndetësisë Rakacolli

Prej gati dy javësh, në Shqipëri është vërejtur një trend rritës shqetësues të të infektuarve dhe viktimave me Covdi-19. Rritja e frikshme e këtyre shifrave, ka vënë në alarm përveç qytetarëve edhe institucionet shtetërore, të cilat kanë disa skenarë nëse…

Një nuse shembullore si Dua Lipa: I uron publikisht ditëlindjen babait të Anwar Hadid

Këngëtarja shqiptare Dua Lipa po shijon prej kohësh lidhjen e saj të dashurisë me vëllain e motrave Hadid, Anwar-in. Që në fillimet e lidhjes së tyre, ata nuk ngurruan ta bëjnë romancën publike dhe të gjithë kanë ndjekur hap pas…

Arbër Hajdari “sul” Eljo Lazen për të sulmuar Elvis Naçin

Një denoncim nga ata që nuk të rastisin përditë, ka mbërritur pranë redaksisë sonë. Një qytetar i cili kërkon që të mbetet anonim, akuzon gazetarin Eljo Laze për standarte të dyfishta në raportimin e skandaleve apo denoncimeve. Qytetari shprehet se…

Covid-19, Itali, 446 vdekje dhe 37.809 raste të reja, asnjëherë kaq shumë infektime në një ditë

Nuk ndalet furia e epidemisë së koronavirusit në Itali, ku janë regjistruar 37.809 raste të reja. Numri më i lartë deri tani i shënuar në harkun e 24 orëve. Numri i të vdekurve është 446, teksa rritet edhe numri i…

“Oops”! Chrissy Teigen zbulon padashje gjininë e bebushit që po pret!

Chrissy Teigen tregoi aksidentalisht se është në pritje të një djali. Modelja 34-vjeçare ishte duke folur me ndjekësit e saj në Instagram, ku tha se “ai është i madh”, duke zbuluar kështu gjininë e foshnjës që po pret, nga rehatia…

Brad Pitt dhe Jennifer Aniston, bashkë në ekran për herë të parë dhe interneti po çmendet

Brad Pitt dhe Jennifer Aniston u bënë bashkë në ekran për herë të parë pas kaq shumë kohe, të enjten në një interpretim live të filmit “Fast Times At Ridgemont High”. Aktori 56-vjeçar mori rolin e Brad Hamilton, i luajtur…

Hiqni dorë sa më shpejt! Këto 2 shenja horoskopi fiksohen gjithmonë me partnerë të gabuar

Horoskopi na ndihmon të kuptojmë edhe më veten, veprimet dhe shumë nga zgjedhjet që bëjmë në jetë. Një prej të cilave është: Pse dalim dhe s’heqim dorë nga partnerë edhe kur e dimë që s’janë të mirë për ne? Përgjigjen…

Pas 3 vitesh martesë, Cardi B firmos dokumentat e divorcit nga Offset!

Kjo është padyshim ndarja më e papritur e vitit dhe s’dihet ç’do të na sjellë tjetër 2020-ta. Pas 3 vitesh së bashku, reperja Cardi B ka firmosur dokumentat e divorcit nga partneri i saj Offset. Mediat e huaja bëjnë të…

Horoskopi ditor: 16 shtator 2020

Dashi Keni kaluar një periudhë të mbushur me tensione, të cilat do të jenë të pranishme edhe gjatë kësaj të mërkure në dashuri. Mundohuni që të ruani qetësinë, pasi ka ardhur momenti për të bërë disa zgjedhje me rëndësi në…

Administrata më e privilegjuara! Ja sektorët ku shqiptarët punojnë me orare të zgjatura

Administrata publike e zbaton më së shumti kodin e punës ndërsa punonjësit e tregtisë, fabrikave dhe ndërtimit janë ata të cilët punojnë me orare më të zgjatura. Sipas INSTAT, këta punonjës harxhuan në punë përkatësisht 46.6, 46.5 dhe 42.9 orë…

Horoskopi i të martës/ Ja shenjat që do të kenë një mundësi të artë gjatë kësaj dite

Dashi Nuk do të jeni shumë të kujdesshëm dhe mund të rrezikoni duke bërë ndonjë gabim. Gjatë ditës së nesërme duhet të sforcoheni disi. Nga ana tjetër, kjo ditë do të jetë shumë interesante sa i takon ndjenjave. Demi Sa…

Aksidenti tragjik që u mori jetën dy të rejave! Si pak centimetra ndanë dy motrat Garunja: Njëra vdiq e tjetra po lufton në spital

Mbrëmjen e djeshme një aksident tragjik është shënuar në dalje të tunelit të Elbasanit, ku 2 persona kanë humbur jetën dhe 2 të tjera kanë mbetur të plagosura. Një makinë tip ‘Benz’ ka goditur nga pas një makinë tip ‘Volkswagen’,…

Nis viti shkollor: 480 mijë nxënës ulen sot në banka! Prindërit harrojnë virusin, grumbullohen dhe nuk ruajnë distancën

Rreth 480 mijë nxënës të arsimit parauniversitar kanë nisur sot vitin e ri shkollor, në mes të kushteve të vështira për shkak të pandemisë. Në total janë të angazhuar 30 mijë mësues që do të zhvillojnë mësim në 1760 shkolla…

Nga planet për dasmën, tek mënyra si e ndryshoi bebushja pa ardhur ende në jetë, Ledri Vula foli me zemër të hapur!

Ledri Vula ishte i ftuar në puntatën e parë të emisionit “E diela shqiptare”, i cili rinisi dje për të na shoqëruar çdo fundjavë në ekran. Siç të gjithë e dimë, shumë shpejt Ledri dhe partnerja e tij, Sara, do…

Horoskopi ditor: 14 shtator 2020

Dashi Hëna do të ketë ndikim të favorshëm dhe në dashuri duhet të kuptoni se kush është në anën tuaj dhe kush jo. Sa i takon punës, pavarësisht tensioneve të muajve të fundit, do të jeni gati për të pritur…

Ta keni të qartë! Femrat që i përkasin këtyre shenjave të horoskopit kanë kontroll mbi gjithçka!

Astrologët thonë se femrat që i përkasin shenjave të mëposhtme janë ato që kanë kontroll mbi gjithçka. Gruaja Bricjap Gratë e Bricjapit kanë një personalitet shumë të vendosur. Kjo është përparësia e shenjës së tyre. Vështirë se dëgjojnë mendimin e…

Luajti krah tij, Blerim Destani i ka dy fjalë për De Niro-n tani që xhirimet përfunduan!

Blerim Destani është një nga aktorët më të talentuar shqiptar, i cili ka korrur sukses të paparë jashtë kufijve shqiptarë duke u bërë i njohur sidomos në perëndim. Dy vite më parë ai na bëri të gjithëve krenarë, me rolin…

Prishet marrëdhënia mes Pitt dhe Jolie!

Tensioni duket se është rritur sërish mes dy ish-bashkëshortëve, Brad Pitt dhe Angelina Jolie. Marrëdhënia mes ish-çiftit që kanë gjashtë fëmijë bashkë, është përkeqësuar deri në atë pikë sa ata nuk janë më në terapi familjare ndërkohë që muajin e…

Horoskopi ditor: 11 shtator 2020

Dashi Mund t’iu duhet të reflektoni lidhur me disa çështje që kanë të bëjnë me familjen. Venusin nuk e keni më kundër dhe do të keni mundësi që të rikuperoni lehtësisht. Do të keni mundësi që të gjeni më shumë…

Kriza e Kanye-s apo çështje parash? Zbulohet arsyeja përse familja Kardashian-Jenner i dha fund show-t të famshëm!

Kriza e shëndetit mendor të Kanye West dhe financat ishin dy nga faktorët që kontribuuan në mbylljen e një prej show-ve më të mëdhenj të transmetuar në SHBA,  “Keeping Up With the Kardashians”. Burimet ekskluzive për Page Six bëjnë me…

Ellen DeGeneres gati të rikthehet në ekran pas akuzave të rënda ndaj saj

Ellen DeGeneres do të rikthehet për të drejtuar sezonin e 18-të të emisionit të saj, ndërsa hetimet mbi akuzat për një vend toksik pune vijojnë. Emisioni po akuzohet nga ish-punonjës se ka pasur ngacmime dhe racizëm në ambientin e punës,…

4 zakonet që po ju prishin gjumin pa e kuptuar!

Nëse mendoni se problemi i gjumit të orëve të vona gjatë natës vjen për shkak të ndonjë problemi shëndetësor ndoshta gaboheni. Ka disa zakone të përditshme që ju bëni të cilat ndikojnë dhe gjumin e vonë. Keni një produktivitet të…

Horoskopi ditor: 10 shtator 2020

Dashi Ju pret një ditë mjaft pozitive për dashurinë, por bëni kujdes që të mos kushtëzoheni nga probleme sipërfaqësore. Të ardhurat nuk janë të shumta, ndaj bëni kujdes që të vini në zbatim projektet që keni ndërmend brenda fundit të…

Unazë në gisht dhe puthje në buzë! Seldi Qalliu sapo na prezantoi me partneren e tij të re

y vite pas ndarjes nga Mimoza Shkodra, Seldi Qalliu duket se ka gjetur një dashuri të re. Ai ka zgjedhur ditën e lindjes së partneres për t’i prezantuar publikut vajzën që i ka vjedhur zemrën. Këngëtari e ka “mbytur” llogarinë…

Më në formë se kurrë, Nora Istrefi tregon format e përsosura

Këngëtarët Butrint Imeri dhe Nora Istrefi, të dielën (13 shtator) prezantojnë projektin e ri muzikor. Dyshja, të cilët janë shumë të ndjekur në rrjetet sociale, vazhdojnë të ndajnë pamje nga xhirimet e videoklipit të ri. E së fundmi ka qenë Nora…

Nuk di të ndalet/ Po bën namin në SHBA, Dua Lipa arrin një tjetër rekord

Muajt e fundit, këngëtaren me origjinë shqiptare e kemi parë shumë të angazhuar. Dua Lipa dhe Blessed Madonna publikuan më 28 gusht albumin e ri, i cili është remix i “Future Nostalgia”. Albumi, i quajtur ‘Club Future Nostalgia’, përmban këng…

Sipas horoskopit, njerëzit më të besueshëm i përkasin kësaj shenje!

Astrologët thonë se personat që i përkasin shenjës së Demit, janë nga njerëzit më të besueshëm. Demi është “thesar” i vërtetë për ata që e rrethojnë, pasi rrezikon pa u menduar dy herë. Demi Je një njeri aq i besueshëm,…

Horoskopi ditor: 9 shtator 2020

Dashi Disa shqetësime të rëndësishme, mund t’iu kenë acaruar kohëve të fundit. Kjo e mërkurë do të jetë një ditë e mbushur me shumë zhvillime, pas provave të shumta me të cilat jeni përballur kohëve të fundit. Demi Kjo periudhë…

E mbajtën të fshehtë, Victoria dhe David Beckham të infektuar me Covid-19

Në mediat e huaja ka bërë xhiron e rrjetit lajmi se çifti i famshëm, Victoria dhe David Beckham e kanë kaluar virusin Covid-19. Mirëpo, ata kanë preferuar ta mbajnë të fshehtë dhe ky lajm është bërë vetëm tani i ditur….

“Kush është prostituta këtu”! Albërija ndërpret kontratën me kompaninë që i menaxhonte këngët: “Turp si i trajtoni artistët”!

Albërije Hadërgjonaj ka ndërprerë kontratën e saj me kompaninë që i menaxhonte kanalin e saj në YouTube, me pretendimin se po përfitonin nga puna e saj. Në një postim në Instagram, këngëtarja shkruan se është duke festuar shkëputjen nga Arkiva…

Horoskopi ditor: 8 shtator 2020

Dashi Jeta sentimentale e çifteve do lere për te dëshiruar sot. Asgjë nuk ka për t’iu ecur si duhet, madje nuk do mundojnë as debatet. Do jeni te parrezisueshem sot ju beqaret dhe do merrni propozime pa fund. Shfrytëzojeni sa…

Infektohen me koronavirus Zamira Kita dhe bashkëshorti i saj! Ja si është gjendja e tyre

Aktorja e njohur shqiptare, Zamira Kita është infektuar me koronavirus. AbcNews bën me dije se bashkë me të është infektuar edhe bashkëshorti i saj. Pak orë më parë, Zamira Kita, e cila është dhe Drejtoreshë e qendrës së Artit dhe…

Arbana publikon emisionin e para shumë viteve, komentuesit shpërthejnë kundër Alketës

Arbana Osmani është padyshim një nga emrat më të dashur të publikut shqiptar. Me një karrierë shumëvjeçare në televizion moderatorja e njohur është kthyer në një figurë emblematike Që nga fillimi i karrierës e deri tani Arbanën e kemi parë…