Archive

Category: Bota

“Kurrë s’do të heq dorë nga lufta”! Shtëpia e Bardhë publikon deklaratën më të fundit të Trump: Do ta ndjekim këtë proces…

Presidenti Donald Trump ka bërë një deklaratë të fortë pak më parë, teksa numërimi i votave është drejt fundit dhe kryesues është kundërshtari i tij, Joe Biden. Deklarata e Presidentit Trump është publikuar nga Shtëpia e Bardhë, ku ai thekson…

Covid-19, Itali, 446 vdekje dhe 37.809 raste të reja, asnjëherë kaq shumë infektime në një ditë

Nuk ndalet furia e epidemisë së koronavirusit në Itali, ku janë regjistruar 37.809 raste të reja. Numri më i lartë deri tani i shënuar në harkun e 24 orëve. Numri i të vdekurve është 446, teksa rritet edhe numri i…

Mbyllen diskot në gjithë Italinë: S’ka party nga nesër

Duke filluar nga dita e nesërme në gjithë Italinë nuk do të lejohet asnjë disko e klub nate ku të rinjtë mblidhen duke festuar e vallëzuar. Ky është vendimi i fundit që ka marrë qeveria Italiane. Ministri Roberto Speranza njoftoi…

Njihuni me shqiptaren që u shpall “Miss Sllovakia”

Një tjetër shqiptare i shtohet listës së njerëzve të suksesshëm jashtë trojeve tona. Bëhet fjalë për Leona Novobërdalia, e cila mori kurorën e “Miss Sllovakisë” në kompeticionin që u mbajt në 14 gusht. 22 vjeçarja me origjinë shqiptare, por e…