Archive

Category: Gossip

Një nuse shembullore si Dua Lipa: I uron publikisht ditëlindjen babait të Anwar Hadid

Këngëtarja shqiptare Dua Lipa po shijon prej kohësh lidhjen e saj të dashurisë me vëllain e motrave Hadid, Anwar-in. Që në fillimet e lidhjes së tyre, ata nuk ngurruan ta bëjnë romancën publike dhe të gjithë kanë ndjekur hap pas…

“Oops”! Chrissy Teigen zbulon padashje gjininë e bebushit që po pret!

Chrissy Teigen tregoi aksidentalisht se është në pritje të një djali. Modelja 34-vjeçare ishte duke folur me ndjekësit e saj në Instagram, ku tha se “ai është i madh”, duke zbuluar kështu gjininë e foshnjës që po pret, nga rehatia…

Brad Pitt dhe Jennifer Aniston, bashkë në ekran për herë të parë dhe interneti po çmendet

Brad Pitt dhe Jennifer Aniston u bënë bashkë në ekran për herë të parë pas kaq shumë kohe, të enjten në një interpretim live të filmit “Fast Times At Ridgemont High”. Aktori 56-vjeçar mori rolin e Brad Hamilton, i luajtur…

Pas 3 vitesh martesë, Cardi B firmos dokumentat e divorcit nga Offset!

Kjo është padyshim ndarja më e papritur e vitit dhe s’dihet ç’do të na sjellë tjetër 2020-ta. Pas 3 vitesh së bashku, reperja Cardi B ka firmosur dokumentat e divorcit nga partneri i saj Offset. Mediat e huaja bëjnë të…

Nga planet për dasmën, tek mënyra si e ndryshoi bebushja pa ardhur ende në jetë, Ledri Vula foli me zemër të hapur!

Ledri Vula ishte i ftuar në puntatën e parë të emisionit “E diela shqiptare”, i cili rinisi dje për të na shoqëruar çdo fundjavë në ekran. Siç të gjithë e dimë, shumë shpejt Ledri dhe partnerja e tij, Sara, do…

Luajti krah tij, Blerim Destani i ka dy fjalë për De Niro-n tani që xhirimet përfunduan!

Blerim Destani është një nga aktorët më të talentuar shqiptar, i cili ka korrur sukses të paparë jashtë kufijve shqiptarë duke u bërë i njohur sidomos në perëndim. Dy vite më parë ai na bëri të gjithëve krenarë, me rolin…

Prishet marrëdhënia mes Pitt dhe Jolie!

Tensioni duket se është rritur sërish mes dy ish-bashkëshortëve, Brad Pitt dhe Angelina Jolie. Marrëdhënia mes ish-çiftit që kanë gjashtë fëmijë bashkë, është përkeqësuar deri në atë pikë sa ata nuk janë më në terapi familjare ndërkohë që muajin e…

Kriza e Kanye-s apo çështje parash? Zbulohet arsyeja përse familja Kardashian-Jenner i dha fund show-t të famshëm!

Kriza e shëndetit mendor të Kanye West dhe financat ishin dy nga faktorët që kontribuuan në mbylljen e një prej show-ve më të mëdhenj të transmetuar në SHBA,  “Keeping Up With the Kardashians”. Burimet ekskluzive për Page Six bëjnë me…

Ellen DeGeneres gati të rikthehet në ekran pas akuzave të rënda ndaj saj

Ellen DeGeneres do të rikthehet për të drejtuar sezonin e 18-të të emisionit të saj, ndërsa hetimet mbi akuzat për një vend toksik pune vijojnë. Emisioni po akuzohet nga ish-punonjës se ka pasur ngacmime dhe racizëm në ambientin e punës,…

Unazë në gisht dhe puthje në buzë! Seldi Qalliu sapo na prezantoi me partneren e tij të re

y vite pas ndarjes nga Mimoza Shkodra, Seldi Qalliu duket se ka gjetur një dashuri të re. Ai ka zgjedhur ditën e lindjes së partneres për t’i prezantuar publikut vajzën që i ka vjedhur zemrën. Këngëtari e ka “mbytur” llogarinë…

Më në formë se kurrë, Nora Istrefi tregon format e përsosura

Këngëtarët Butrint Imeri dhe Nora Istrefi, të dielën (13 shtator) prezantojnë projektin e ri muzikor. Dyshja, të cilët janë shumë të ndjekur në rrjetet sociale, vazhdojnë të ndajnë pamje nga xhirimet e videoklipit të ri. E së fundmi ka qenë Nora…

Nuk di të ndalet/ Po bën namin në SHBA, Dua Lipa arrin një tjetër rekord

Muajt e fundit, këngëtaren me origjinë shqiptare e kemi parë shumë të angazhuar. Dua Lipa dhe Blessed Madonna publikuan më 28 gusht albumin e ri, i cili është remix i “Future Nostalgia”. Albumi, i quajtur ‘Club Future Nostalgia’, përmban këng…

E mbajtën të fshehtë, Victoria dhe David Beckham të infektuar me Covid-19

Në mediat e huaja ka bërë xhiron e rrjetit lajmi se çifti i famshëm, Victoria dhe David Beckham e kanë kaluar virusin Covid-19. Mirëpo, ata kanë preferuar ta mbajnë të fshehtë dhe ky lajm është bërë vetëm tani i ditur….

“Kush është prostituta këtu”! Albërija ndërpret kontratën me kompaninë që i menaxhonte këngët: “Turp si i trajtoni artistët”!

Albërije Hadërgjonaj ka ndërprerë kontratën e saj me kompaninë që i menaxhonte kanalin e saj në YouTube, me pretendimin se po përfitonin nga puna e saj. Në një postim në Instagram, këngëtarja shkruan se është duke festuar shkëputjen nga Arkiva…

Arbana publikon emisionin e para shumë viteve, komentuesit shpërthejnë kundër Alketës

Arbana Osmani është padyshim një nga emrat më të dashur të publikut shqiptar. Me një karrierë shumëvjeçare në televizion moderatorja e njohur është kthyer në një figurë emblematike Që nga fillimi i karrierës e deri tani Arbanën e kemi parë…

Luana Vjollca dhe Krenar Çoçaj i kanë dhënë fund lidhjes? Ja si është e vërteta

Moderatorja e njohur Luana Vjollca është në një lidhje prej shumë vitesh me Krenar Çoçajn. Megjithatë pak ditë më parë nisën thashethemet se çifti janë ndarë. Shkak u bë mungesa e Krenar Çoçajt në ditëlindjen e moderatores. Gjithashtu ata nuk…

Fiton milionat në muaj/ Kompania e modës publikon fotot: Kjo është modelja më e bukur në botë

Armine Harutyunyan është një artiste dhe modele 23-vjeçare, e cila është përzgjedhur për të reklamuar artikujt e firmës së njohur Gucci. Armine ka lindur në Jerevan në një familje artistësh. Gjyshi i saj Khachatur Azizyan është një piktor shumë i…

Pas Brad Pitt edhe Johnny Depp i lidhur me një modele gjermane 24 vite më të re

Në vazhdën e betejës gjyqësore me ish-bashkëshorten Amber Heard, Johnny Depp është fokusuar në jetën e tij private dhe që tani po përflitet për një lidhje të re. Aktori thuhet se po kalon një romancë me modelen gjermane dhe yllin…

Po çmend rrjetin! Kuptimi simbolik që fshihet pas videos ku Kim Kardashian ‘sjell në jetë’ Kylie Jenner!

Në 24 orët e fundit klani Kardashian-Jenner ka pushtuar sërish mediat dhe dy protagonistet janë Kim dhe Kylie. Besojmë e keni parë videon e fundit që po qarkullon në rrjet, ku Kim sjell në jetë, në kuptim metaforik, të motrën…

Përplasje me Ben Blushin, Salsano Rrapi largohet pas 13 vitesh nga “Portokalli”

Vetëm pak pasi moderatorja Xhemi Shehu bëri të ditur largimin e saj nga emisioni i humorit “Portokalli”, një lajm i tillë është bërë i ditur edhe për Salsano Rrapin. Burime për “CNA.al” bëjnë të ditur se Salsano s’do të jetë më…

U infektuan nga miqtë e ngushtë, The Rock dhe e gjithë familja e aktorit të infektuar me COVID-19

Dwayne Johnson i njohur ndryshe si “The Rock” ka bërë me dije se ai dhe familja e tij ishin infektuar të gjithë me koronavirus. Ish-mundësi, i cili tani është aktori më i paguar në botë, tha se ai, gruaja dhe…

“Do ta dua gjithmonë”, kjo deklaratë e Rihanna-s për Chris Brown bëri lëmsh dynjanë!

Me siguri të gjithë kanë dëgjuar për ndarjen e dikurshme të Rihanna-s dhe Chris Brown, që bëri jo pak bujë në media. Reperi ushtroi dhunë mbi këngëtaren dhe u duk se gjërat mes tyre s’do të rregulloheshin më kurrë. Mirëpo,…

Pas pushimeve të çmendura në Ibiza, Neymar rezulton pozitiv me Covid-19!

Futbollisti me famë botërore, Neymar, ka rezultuar së fundmi i infektuar me Covid-19. Klubi i futbollit të tij ka bërë të ditur se 3 prej lojtarëve të Paris Saint-Germain kanë testuar pozitivë, pa publikuar emrat e tyre. Mirëpo, mediat e huaja…

Na vjen keq, por për sezonin e fundit të “La Casa De Papel” duhet të prisni goxha gjatë!

“Money Heist” ose i njohur më së shumti si “La Casa De Papel”, është seriali spanjoll i cili ka pasur një sukses të madh ndërkombëtar falë Netflix. Fansa nga e gjithë bota presin me padurim pjesë të reja nga seriali,…

E trishtë! Krijuesi i këngës ikonë gjendet i vdekur në shtëpi!

Një ngjarje e trishtë  ka tronditur mediat ndërkombëtare ditën e sotme. Eric Morillo ka vdekur në moshën 49 vjeçare. DJ i njohur ndërkombëtarisht me këngën “I Like To Move It”, është gjetur i pajetë në Miami. Sipas policisë rrethanat e…

Me fotot e papublikuara dhe epike, ja si e uruan njëri-tjetrin në 3-vjetorin e martesës Besi dhe Xhensila

Ditën e sotme, Xhensila Myrtezaj dhe Bes Kallaku festojnë 3-vjetorin e martesës së tyre dhe Besi e ka nisur ditën me një urim special për bashkëshorten e tij. Ai ka postuar një nga fotot e dasmës dhe jo nuk u…

Për të na kënaqur sytë! Luana Vjollca zgjidhet imazh i firmës së famshme ndërkombëtare

Tashmë është bërë “i zakonshëm” suksesi i Luana Vjollcës edhe jashtë kufijve të Shqipërisë, pasi ajo është bërë një emër i njohur edhe për publikun e huaj. Vetëm 2 javë pasi publikoi super projektin me këngëtarin latin Jay Santos, moderatorja…

Loredana feston sot ditëlindjen: Dhuratat dhe surprizat e para që reperja mori!

Kjo e sotmja duket të jetë një ditë aspak e zakonshme për Loredanën, pasi ajo feston ditëlindjen. Reperja e njohur ka lindur më 1 shtator 1995 dhe sot mbush 25 vjeç. Loredana është surprizuar nga familjarët e saj sapo ora…

Ed Sheeran bëhet baba për herë të parë!

Ed Sheeran është bërë baba për herë të parë pasi partnerja e tij Cherry ka sjellë në jetë një vajzë. Lajmin e ka dhënë personalisht këngëtari përmes një postimi në Instagram, ku tregon edhe emrin e veçantë të vogëlushes, Lyra Antarctica…

Stilistja shqiptare veshi Bella Hadid në MTV VMAs dhe super modelja i tha fjalët më të bukura para gjithë botës!

Dy netë më parë në Los Angeles u mbajt “MTV Video Music Awards 2020”, që tërhoqi vëmendjen e të gjitha mediave si zakonisht. E padyshim në këtë ceremoni, vëmendje të madhe marrin edhe veshjet e yjeve. Modelja e njohur, Bella…

VIDEO/Olta Gixhari tregon sekretin e formave mahnitëse vetëm 9 ditë pas lindjes, ja çfarë këshillash jep ajo për vajzat e reja

Një ndër shqetësimet më të mëdha të nënave të reja është mënyra se si do të duket trupi i tyre pas lindjes. Është e vështirë të biesh në peshë menjëherë dhe të mos pasurit shenja në zonën e barkut është…

Në njërën dorë Jonin, në tjetrën akulloren! Arbana Osmani fotografohet në ditët e fundit të shtatzënisë!

Arbana Osmani nuk është kursyer aspak me pamjet gjatë kësaj periudhe të pritjes së ëmbël. Foto nga pushimet me familjen, foto nga gatimet në shtëpi apo darkat dhe drekat me mikeshën e saj Xhemi, na kanë shoqëruar vazhdimisht. Por së…

Peticionin e Oriola Marashit për Elvana Gjatën do ta firmosnim të gjithë!

Këngëtarja e njohur Elvana Gjata paralajmëroi dje një rikthim të fuqishëm. Ajo publikoi disa foto të reja pas muajsh shkëputjeje nga Instagrami, dhe të gjithë aluduan se po rikthehet me një projekt të ri. Vetë Elvana nuk i ka shoqëruar…

E kuqe flakë! Ja si do duket Nora Istrefi në videoklipin e ri me Butrint Imerin!

Nëse menduat se bashkëpunimet e verës mbaruan e keni shumë gabim, sepse më e mira akoma nuk ka ardhur. Jemi dakord që kjo verë do mbahet mend gjatë për super bashkëpunimet e artistëve shqiptarë, por listës po i shtohet edhe…

Soni Malaj poston foton e rrallë me partnerin nga pushimet dhe duken kaq të mirë!

Këngëtarja shqiptare, Soni Malaj ka disa vite që po shijon romancën e saj me Klevin, një djalë i panjohur për publikun. Këngëtarja është përpjekur që partnerin e saj ta mbajë sa më larg vëmendjes mediatike, pavarësisht se Klevi e shoqëron…