Archive

Category: Jeta

Hiqni dorë sa më shpejt! Këto 2 shenja horoskopi fiksohen gjithmonë me partnerë të gabuar

Horoskopi na ndihmon të kuptojmë edhe më veten, veprimet dhe shumë nga zgjedhjet që bëjmë në jetë. Një prej të cilave është: Pse dalim dhe s’heqim dorë nga partnerë edhe kur e dimë që s’janë të mirë për ne? Përgjigjen…

Horoskopi ditor: 16 shtator 2020

Dashi Keni kaluar një periudhë të mbushur me tensione, të cilat do të jenë të pranishme edhe gjatë kësaj të mërkure në dashuri. Mundohuni që të ruani qetësinë, pasi ka ardhur momenti për të bërë disa zgjedhje me rëndësi në…

Horoskopi i të martës/ Ja shenjat që do të kenë një mundësi të artë gjatë kësaj dite

Dashi Nuk do të jeni shumë të kujdesshëm dhe mund të rrezikoni duke bërë ndonjë gabim. Gjatë ditës së nesërme duhet të sforcoheni disi. Nga ana tjetër, kjo ditë do të jetë shumë interesante sa i takon ndjenjave. Demi Sa…

Horoskopi ditor: 14 shtator 2020

Dashi Hëna do të ketë ndikim të favorshëm dhe në dashuri duhet të kuptoni se kush është në anën tuaj dhe kush jo. Sa i takon punës, pavarësisht tensioneve të muajve të fundit, do të jeni gati për të pritur…

Ta keni të qartë! Femrat që i përkasin këtyre shenjave të horoskopit kanë kontroll mbi gjithçka!

Astrologët thonë se femrat që i përkasin shenjave të mëposhtme janë ato që kanë kontroll mbi gjithçka. Gruaja Bricjap Gratë e Bricjapit kanë një personalitet shumë të vendosur. Kjo është përparësia e shenjës së tyre. Vështirë se dëgjojnë mendimin e…

Horoskopi ditor: 11 shtator 2020

Dashi Mund t’iu duhet të reflektoni lidhur me disa çështje që kanë të bëjnë me familjen. Venusin nuk e keni më kundër dhe do të keni mundësi që të rikuperoni lehtësisht. Do të keni mundësi që të gjeni më shumë…

4 zakonet që po ju prishin gjumin pa e kuptuar!

Nëse mendoni se problemi i gjumit të orëve të vona gjatë natës vjen për shkak të ndonjë problemi shëndetësor ndoshta gaboheni. Ka disa zakone të përditshme që ju bëni të cilat ndikojnë dhe gjumin e vonë. Keni një produktivitet të…

Horoskopi ditor: 10 shtator 2020

Dashi Ju pret një ditë mjaft pozitive për dashurinë, por bëni kujdes që të mos kushtëzoheni nga probleme sipërfaqësore. Të ardhurat nuk janë të shumta, ndaj bëni kujdes që të vini në zbatim projektet që keni ndërmend brenda fundit të…

Sipas horoskopit, njerëzit më të besueshëm i përkasin kësaj shenje!

Astrologët thonë se personat që i përkasin shenjës së Demit, janë nga njerëzit më të besueshëm. Demi është “thesar” i vërtetë për ata që e rrethojnë, pasi rrezikon pa u menduar dy herë. Demi Je një njeri aq i besueshëm,…

Horoskopi ditor: 9 shtator 2020

Dashi Disa shqetësime të rëndësishme, mund t’iu kenë acaruar kohëve të fundit. Kjo e mërkurë do të jetë një ditë e mbushur me shumë zhvillime, pas provave të shumta me të cilat jeni përballur kohëve të fundit. Demi Kjo periudhë…

Horoskopi ditor: 8 shtator 2020

Dashi Jeta sentimentale e çifteve do lere për te dëshiruar sot. Asgjë nuk ka për t’iu ecur si duhet, madje nuk do mundojnë as debatet. Do jeni te parrezisueshem sot ju beqaret dhe do merrni propozime pa fund. Shfrytëzojeni sa…

Horoskopi për ditën e sotme 7 shtator 2020

Dashi Siç thotë astrologu Paolo Fox, nesër do të shqetësoheni për financat tuaja. Shtatori do të jetë një muaj që do t’ju ftojë të rishikoni llogaritë tuaja me më shumë kujdes. Kjo periudhë mund të jetë shumë premtuese nga pikëpamja…

Horoskopi ditor: 4 shtator 2020

Dashi Tregohuni të hapur ndaj koncepteve të reja. Kohëve të fundit i keni refuzuar mendimet e njerëzve të tjerë. Është koha që ti rishqyrtoni më mirë zgjedhjet tuaja. Demi Do të merrni një ofertë e cila do të rezultojë shumë…

Një natë para dasmës, mëson se i fejuari e tradhtonte! Në vend të betimit në altar, nusja vendos të lexojë…

Një nuse mori hak ndaj të fejuarit të saj duke lexuar para të ftuarve mesazhet “pikante” që ai i kishte dërguar të dashurës së tij, në vend të betimit, gjatë ceremonisë së martesës. Sipas “The Sun”, gruaja i lexoi mesazhet…

Horoskopi ditor: 3 shtator 2020

Dashi Në dashuri nuk përjashtohet mundësia që ata që kanë qenë të dyjëzuar mes dy historive, të gjejnë rrugën e zgjidhjes. Ndërsa në punë, yjet janë mjaft pozitive dhe i gjithë muaji do të jetë i shoqëruar me mundësi të…

Çfarë duhet të hani për të shpejtuar metabolizmin dhe djegur dhjamin

Mish pa dhjam Duhet shumë më shumë punë për të tretur proteinat sesa për të tretur karbohidratet ose yndyrën. Për shkak të kësaj, ekspertët rekomandojnë të hani mish të freskët, si shpendët dhe peshqit. Procesi i tretjes kërkon shumë energji,…

S’ia mban xhepi! Këto janë shenjat më dorëlëshuara të horoskopit

Sipas astrologëve, këto dy shenja të horoskopit janë dorëlëshuara dhe shpenzojnë para sa herë u jepet mundësia! Dashi Dashi është një shenjë që e do aventurën dhe kur bëhet fjalë për paratë nuk njeh limite, por arrin të shpenzojë të…

Horoskopi ditor: 2 shtator 2020

Dashi Qetësi më e madhe për ata në çift nga mesi i muajit. Në punë, duhet shumë përpjekje sepse duket si një punë rindërtimi afatgjatë. Demi Marrëdhëniet janë pak të vështira për shkak të shumë gjërave për të bërë. Sidoqoftë,…

Horoskopi Mujor: Shtator 2020

Dashi Shtatori do të angazhojë vëmendjen tuaj me ngjarje të ndryshme të papritura. Këtë muaj, do të përjetoni sukses në shtëpinë tuaj duke zgjidhur një problem të rëndësishëm në shtëpi apo familje. Për disa prej jush, ky muaj sugjeron ndarje…

Horoskopi për ditën e sotme, 31 gusht 2020

Dashi Nëse një kontratë ju vjen për ta firmosur, duhet të bëni shumë kujdes. Lexoni të gjitha klauzolat me kujdes. Jupiteri dhe Saturni do të jenë në drejtim të kundërt dhe do të shkaktojnë disa ndryshime. Në dashuri, megjithatë, dita…

Horoskopi ditor, ditë me trazime, dashuri dhe emocione.

Dashi Dite shume e trazuar dhe e mbushur me debate te mëdha kjo e sotmja për te dashuruarit. Shume persona do ndërhyjnë ne jetën tuaj dhe do ua prishin atmosferën. Beqaret nuk do jene te qarte për hapat qe duhet…

8 Ushqimet që Kurrsesi Nuk Duhet t’i Hani me Stomakun Bosh

Kos, një filxhan kafeje dhe lëng të freskët portokalli – kjo është ajo që shumica e njerëzve me siguri kanë parasysh kur mendojnë për një mëngjes perfekt. Për fat të keq, vetëm pak njerëz janë të vetëdijshëm se disa ushqime…

“Çiftet që kanë gjetur guximin të përballen do të …”- Parashikimi i horoskopit për sot: Jeni akoma në errësirë

Dashi  Nuk duhet të lodheni, sepse do të jetë një ditë tjetër e keqe. Po kaloni një periudhë konflikti dhe ndoshta nëse mendoni për të ardhmen tuaj, jeni akoma në errësirë. Në 24 orët e ardhshme do të duhet të…

“Një ditë plot dyshime dhe ngatërresa në dashuri”- Parashikimi i horoskopit për sot: Do keni surpriza të mëdha

Dashi Ditë e favorshme në dashuri. Takime të preferuara për njerëzit beqarë. Hëna është në anën tuaj, dhe do të shpërndajë këshilla të shkëlqyera për t’u zbatuar. Prandaj shijoni këtë favor të yjeve për të përjetuar ditë plot emocione. Në…

6 ushqimet me kalori të ulët që ju ndihmojnë të humbisni kilet e tepërta

Kosi Grek Kosi grek është një burim i shkëlqyeshëm i proteinave që mund të ndihmojë në frenimin e dëshirave dhe promovimin e humbjes së peshës. Megjithëse numrat e saktë ndryshojnë midis markave dhe aromave, një shërbim 2/3-filxhan (150 gram) i…

Psikologët shpjegojnë 6 gjëra të zakonshme që nuk mund t’i bëjmë në ëndrrat tona

Telefonat inteligjentë Sipas hulumtimit, vetëm rreth 3.55% e grave dhe 2.69% e burrave shohin telefonat inteligjentë në ëndrrat e tyre. Mund të lidhet me faktin se telefonat inteligjentë dhe pajisjet e tjera moderne janë shfaqur në jetën tonë kohët e…

Ne e kemi kudo nëpër Shqipëri, dhe e shkulim si bimë të keqe, Gjermanëve u qan syri për këtë bimë, ja cilat janë mrekullitë që bën ajo

Që në lashtësi, luani i zemrës është përdorur për të trajtuar rrahjet e çrregullta të zemrës të shkak uara nga ankthi. Grekët dhe Romakët e lashtë e vlerësonin luanin e zemrës sepse besonin që ai i shëronte nga shqetësimet fizike…

8 Rregulla për një lidhje të shëndetshme

Jini vetvetja Në fillim, gjëja e parë që ju tërhoqi nga njëri-tjetri cila ishte? Atëherë, pse dikush prej jush do të dëshironte të ishte dikush tjetër? Që një marrëdhënie të lulëzojë, duhet të jeni të sinqertë. Mos u përpiqni të…

Horoskopi ditor për ditën e sotme, 17 gusht 2020

Ky është horoskopi për ditën e hënë 17 gusht 2020. Njihuni me parashikimin e astrologut italian Paolo Fox, për punën, shëndetin dhe ndjenjat, si do të ecë dita për të lindurit e çdo shenje. Dashi Kjo e hënë do të…

Gabimi i vetëm i çdo mëngjesi që nuk po të lejon të biesh nga pesha

Nëse i ke vënë qëllim vetes që këtë vit të biesh nga pesha, puna fillon me metabolizmin. Dhe sukses në humbjen e kilogramëve do të kesh vetëm atëherë kur të kesh gjetur mënyrat e duhura që metabolizmi të djegë sa…

Njihuni me shqiptaren që u shpall “Miss Sllovakia”

Një tjetër shqiptare i shtohet listës së njerëzve të suksesshëm jashtë trojeve tona. Bëhet fjalë për Leona Novobërdalia, e cila mori kurorën e “Miss Sllovakisë” në kompeticionin që u mbajt në 14 gusht. 22 vjeçarja me origjinë shqiptare, por e…

Vrapi, 4 gabime që pengojnë dobësimin

Vrapi është një nga aktivitetet fizike më shpërblyese për shëndetin. Ai rekomandohet jo vetëm për shëndet të mirë por edhe për dobësim. Megjithatë, ka njerëz që thonë se pavarësisht vrapit të rregullt e të përditshëm, ata nuk dobësohen, madje shtojnë…

Kura me 12 thelpinj hudhra për largimin e peshës së tepërt

Pesha e tepër tek çdo organizëm shoqërohet me shtimin e sasisë së yndyrës apo dhjamit, sidomos në pjesën e barkut apo zonën abdominale. Një problem ky, nga i cili miliona njerëz në botë, përfshirë pa dyshim dhe Shqipërinë përballin sfida…

Katër pijet më të shëndetshme që duhet të pini çdo ditë për zemrën

Sëmundjet e zemrës janë nga sëmundjet më të përhapura në vendin tonë. Në Shqipëri, rreth 9000 njerëz vdesin çdo vit për shkak të sëmundjeve që kanë lidhje me zemrën, sipas të dhënave të Institutit të Shëndetit Publik. Sëmundjet kardiovaskulare janë shkaktare…

Kafsha e parë që sheh në këtë foto tregon shumë për personalitetin tënd!

Shihni me vëmendje foton e mësipërme dhe na tregoni se cila është kafsha e parë që dalloni në të. Përgjigja mund të zbërthejë disa elementë interesantë të karakterit dhe perceptimit tuaj. 1.Një pëllumb: Pëllumbi është simbol i paqes, i shpresës dhe…