Archive

Category: Lifestyle

Kur kozmetika e femrave në Shqipëri ishte luks

Para viteve ’90 të ishe e bukur ishte vërtet fat, sepse nuk ekzistonin asnjë nga “instrumentet” që vajzat dhe gratë përdorin sot për t’u kuruar, duke nisur që nga tualeti e deri tek transformimet rrënjësore të operacioneve plastike. Kozmetika, që…

Gati për gardërobën e vjeshtës? Mëso gabimet që bën më shumë në këtë periudhë

Për fat të keq, ka ardhur koha që dalëngadalë fillon të paketosh rrobat e verës duke nxjerrë një nga një bluzat me mëngë të gjata e më tej, edhe pulovrat. Shumë prej veshjeve të përdorura i fusim në një kuti…

Këto fjalë të shqipes i kemi shkruar gabim gjithë jetën! Koha për ndryshim…

Shqipja është padyshim një nga gjuhët më të bukura në botë, pasi të jep mundësinë e formimit të fjalëve të reja dhe lojës së fjalëve. Shembulli më i mirë i këtij fenomeni është Ismail Kadare, romanet e të cilit dallohen…

Publikohet bashkëpunimi i Dua Lipës me Madonna-n dhe Missy Elliott!

Siç premtoi, Dua Lipa solli ëndrrën e bërë realitet; bashkëpunimin e parë me Madonna, mbretëresha e popit, dhe Missy Elliott, një nga këngëtaret më të suksesshme të muzikës rep. Projekti i publikuar pak orë më parë, është një remix i…