“Çiftet që kanë gjetur guximin të përballen do të …”- Parashikimi i horoskopit për sot: Jeni akoma në errësirë

Views: 58

Dashi 

Nuk duhet të lodheni, sepse do të jetë një ditë tjetër e keqe. Po kaloni një periudhë konflikti dhe ndoshta nëse mendoni për të ardhmen tuaj, jeni akoma në errësirë. Në 24 orët e ardhshme do të duhet të merreni me probleme të reja dhe shumë pak për t’ju bërë të humbni kohë. Për fat të mirë, të Dielën mund të shëroheni nga kjo situatë.

Demi

Nëse iu duhet të sqaroni disa çështje në dashuri, duhet ta bëni. Sa i përket punës, nëse ka një propozim në rrezik ose nëse keni projekte të reja në pritje, do të ishte e përshtatshme të bëni një vlerësim deri në nëntor. Përtej kësaj, situata mund të jetë shumë e komplikuar. Keni filluar një seri transformimesh që do të ndryshojnë shumë situata, veçanërisht nga dhjetori e tutje. Nuk do të jetë e mundur t’i bëni gjërat që keni bërë më parë.

Binjakët

Të Shtunën të Dielëm do të përjetoni një përshkallëzim emocionesh. E Diela do të jetë një ditë shumë stimuluese nga pikëpamja relacionale. Përdoreni atë për ta rikthyer dashurinë në modë. Nëse disa projekte pune kanë qenë paksa tronditëse, tani e tutje ju mund t’i largoni nga koka. Kënaqësi më të mëdha po vijnë!

Gaforrja

Do të ndiheni mjaft i zemëruar, ndoshta sepse keni guxuar shumë ose sepse gjithmonë e shihni veten në shënjestër të një fati të keq. Shpesh ju merr emocionet tuaja të mëdha, por në orët e ardhshme do të duhet të përdorni shumë kujdes në dashuri. Në frontin e punës do të ketë mundësi të reja, por jo konflikte. Këto ditë do tëkeni një sukses të madh personal, por ndonjëherë ndiheni sikur iu duhet ta filloni nga e para.

Luani

Duhet të bëni përpjekje për të sqaruar çështjet e mbetura ende të pazgjidhura dhe të mos shtyni asgjë për të Dielën, sepse Hëna në kundërshtim mund t’ju bëjë shumë nervozë. Nëse ju intereson dikush, është koha ta takoni! Në shtator Venusi do të arrijë shenjën tuaj dhe do të vendosë jetën e dashurisë në plan të parë.

Virgjëresha

Hëna, Jupiteri dhe Saturni do të jenë në një aspekt të favorshëm: do të jetë dita ideale për t’u rikuperuar. Të Shtunën dhe të Dielën duhet të lini mënjanë çështjet praktike, të cilat ju kanë përthithur në ditët e kaluara, dhe të përqendroheni vetëm te dashuria. Do të jenë gjithashtu dy ditë të shkëlqyera, për të filluar që të kujdeseni për aftësitë fizike.

Peshorja

Do të jeni mjaft nervoz. Ndoshta në ditët e fundit keni hasur në një fatkeqësi ose dikush ju ka fyer. Keni ditë që nuk ndiheni mirë, për shkak të disa tensioneve në familje ose për shkak të problemeve të veçanta në lidhje me një shitje. Përveç kësaj, mund të ndiheni edhe pak të sëmurë, fakti është se do të duhet të ‘armatoseni’ me shumë qetësi, sepse kjo periudhë nuk është e thjeshtë.

Akrepi

Ju pret një ditë pozitive, falë Hënës në dukje të mirë. Të dielën, përkundrazi, mund të duhet të përballeni me një problem ose të jetoni me hutime të reja. Ndoshta do të duhet të hasni dikë që ju irriton thellësisht, ose do të ketë probleme në lidhje me një udhëtim. Në 48 orët e ardhshme, shmangni situatat dhe kontekstet e paqëndrueshme!

Shigjetari

Do të zgjoheni të plotë dhe plot gjallëri dhe do të jetë kështu për tërë muajin shtator! Ju mund të ktheheni në normalitet muajt e ardhshëm, por do të duhet të keni kujdes në punë. Në këtë periudhë keni një dëshirë në rritje për liri dhe gjithashtu do të doni ta ndani atë me kolegët tuaj. Sidoqoftë, mund të hasni dikë që nuk mendon në të njëjtën mënyrë si ju dhe kompromenton marrëdhënie të rëndësishme.

Bricjapi

Nesër Hëna, Jupiteri dhe Saturni do të jenë në shenjë: si pasojë ju mund të bëheni shumë më rigorozë dhe të tejkaloni në autokritikë. Nëse jo gjithçka shkoi normalisht, kjo nuk varet domosdoshmërisht nga ju, por mund të jetë për shkak të shkaqeve të jashtme. Tani e tutje, përqendrohuni në krijimin e situatave pak më të mira!

Ujori

Sipas parashikimeve astrologjike të Paolo Fox, e shtuna, por sidomos e diela, janë ditë kur do të keni Hënën në shenjën tuaj, dhe do të arrini qetësi më të madhe. Sa më afër fundviti të afrohet, aq më shumë dëshironi të përshkruani jetën tuaj. Nëse duhet të bëni zgjedhje të reja, përpiquni të mos jeni impulsiv dhe të mendoni me kujdes!

Peshqit

Dita do të jetë e këndshme edhe nëse gjithmonë ndjeni peshën e shumë përgjegjësive. Gjithashtu mund të ndiheni të tensionuar në punë. Për fat të mirë, disa vështirësi praktike do të zgjidhen nga mesi i shtatorit. Në dashuri, çiftet që kanë gjetur guximin të përballen dhe të dëgjojnë njëri-tjetrin do të favorizohen.

Comments: 0

Your email address will not be published. Required fields are marked with *