U infektua me COVID-19, Silvio Berlusconi shtrohet në spital

Views: 21

Silvio Berlusconi është shtruar në spitalin San Raffaele në Milano mbrëmjen e së enjtes, më 3 shtator për shkak të një përkeqësimi të lehtë, konfirmojnë burimet e Corriere.it.

Ish-kryeministri italian doli pozitiv në testin për koronavirusin të mërkurën më 2 shtator. Natën e kaluar Berlusconi e kaloi në spital edhe pse jo në kujdes intensiv.

Shtrimi në spital vjen si “si një masë paraprake” – informojnë burimet e Forza Italia – duke qenë se ai është një pacient 84 vjeçar dhe në të kaluarën ka pasur patologji të tjera.

Orët para darkës, udhëheqësi i Forza Italia kishte kaluar në telefon me miqtë dhe deputetët e paktë të Forza Italia.

“Berlusconi kaloi natën në spital, ai u shtrua në spital mbrëmjen e kaluar. Mëngjesi filloi pak keq. Berlusconi është mirë, ai e kaloi natën mirë. Një shtrim parandalues ​​ishte i nevojshëm për të monitoruar progresin e Covid-19 “, thotë burimi.

Sipas Ansa Berlusconi, ai është në një dhomë të izoluar në sektorin D.

Comments: 0

Your email address will not be published. Required fields are marked with *